طراحي وب سايت خبري | طراحي اپليكيشن طراحي وب سايت خبري | طراحي اپليكيشن .

طراحي وب سايت خبري | طراحي اپليكيشن

گران‌ترين و ارزان‌ترين محله‌هاي قم

اقتصاد نيوز:قم از كلان‌شهرهاي ايران است كه در ۱۲۵ كيلومتري جنوب تهران پايتخت ايران واقع شده‌است. اين شهر در كنار رودخانه قمرود و در دشت قم قرار دارد. شهر قم مركز استان قم و نيز مركز شهرستان قم است.

بر اساس بررسي‌هاي مركز آمار در سال 1392، تهران گران‌ترين نقطه كشور براي صاحب‌خانه شدن معرفي شده و اصفهان، البرز و قم نيز در رتبه‌هاي بعدي قرار گرفته‌اند.

اما شهر قم نيز همانند ساير شهرها، داراي محله‌هاي مختلفي است كه قيمت مسكن نيز در اين محله‌ها با يكديگر تفاوت دارند.

گران‌ترين محله در شهر قم
بر اساس گفته يكي از مشاوران املاك در محله قم، محله سالاريه از گران‌ترين محله‌هاي اين شهر به شمار مي‌رود كه قيمت هر متر مربع آپارتمان نوساز در آن از متري 4.5 ميليون تومان شروع مي‌شود و تا متري هفت ميليون تومان ادامه دارد.

همچنين يكي ديگر از مشاوران گفت: ارزان‌ترين آپارتمان موجود در اين محله مربوط به آپارتمان‌هاي بالاي 10 سال ساخت است كه قيمت هر متر مربع از آنها حداقل 2.5 ميليون تومان است.

مشاور املاك ديگري نيز بيان كرد: تقريباً مي‌توان گفت در اين محله آپارتمان‌هاي نوساز زير 100 متر وجود ندارد و آپارتمان‌هاي كوچك‌تر مربوط به آپارتمان‌هاي قديمي‌تر اين منطقه است.

يكي از مالكان كه خانه خود در محله سالاريه را براي فروش آگهي كرده بود گفت: اين ملك هفت ماه ديگر آماده تحويل است و به همين علت الان به صورت پيش‌فروش با قيمت هر متر مربع 5.5 ميليون تومان آگهي شده و بعد از آماده شدن متري هفت ميليون تومان به فروش مي‌رسد.

او گفت: به ازاي هر روز تاخير در تحويل اين آپارتمان مبلغ 500 هزار تومان پرداخت مي‌كنيم و ميزان 40 درصد از كل مبلغ را الان و مابقي را به صورت چك و در طي اين هفت ماه تحويل مي‌گيريم.

ارزان‌ترين محله در شهر قم
محله پرديسان نيز از ارزان‌ترين محله‌هاي موجود در شهر قم است كه اين محله در جنوب غربي شهر قم قرار دارد و در سال 1377 توسط وزارت راه و شهرسازي تاسيس شد و در سال 1390 جز منطقه هشتم شهرداري قم به شمار آمد و به علت وجود مسكن مهر قم در اين ناحيه به سرعت بر جمعيت آن افزوده مي‌شود.

يكي از مشاوران املاك در شهرك پرديسان گفت: اين محله به دليل وجود مسكن‌هاي مهر از ارزان‌ترين محله‌هاي شهر قم به شمار مي‌رود كه قيمت هر متر مربع آپارتمان نوساز در اين محله از 1.2 ميليون تومان شروع مي‌شود و تا 1.7 ميليون تومان ادامه دارد و متراژ آپارتمان‌ها در اين محله از 56 متر شروع مي‌شود و تا حدود 200 متر ادامه دارد.

او در ادامه گفت: قيمت هر متر مربع از مسكن‌هاي مهر نيز از حدود يك ميليون تومان شروع مي‌شود.

همچنين در ميان آگهي‌ها مي‌توان واحدهايي را يافت كه به صورت پيش‌فروش با قيمت هر متر مربع 600 هزار تومان به بالا براي فروش گذاشته شده‌اند كه زمان تحويل آنها از 10 ماه ديگر شروع مي‌شود.

http://tnews.ir/news/9a5351182123.html


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۰۵:۰۱ توسط:ايماني موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :