طراحي وب سايت خبري | طراحي اپليكيشن طراحي وب سايت خبري | طراحي اپليكيشن .

طراحي وب سايت خبري | طراحي اپليكيشن

ثبت شركت چيست

ثبت شركت چيست

انواع شركت

شركت سهامي عام

شركت سهامي خاص

شركت با مسئوليت محدود

شركت تضامني

شركت مختلط غيرسهامي

شركت مختلط سهامي

شركت نسبي

شركت تعاوني

ثبت شركت چيست؟

كليه اشخاص حقيقي و حقوقي جهت دستيابي به سود و منفعت مي-توانند تواناييهاي خود را اعم از سرمايه-تخصص و ارتباطات در كنار يكديكر قرار دهند كه مجموع اين تواناييها در كنار هم ميبايست تحت چهارچوب خاص با عقد قراردادي مابين اين افراد صورت پذيرد و شركتها نوع خاصي از اين قراردادها هستند كه هركدام از انواع شركتها شامل (مسئوليت محدود، سهامي خاص، سهامي عام، تضامني…) چهارچوب و تعريف خاصي از ارتباطات مابين شركاء و سهامداران و همچنين مابين شركا و اشخاص ثالث (خارج از شركت) را بيان مي دارد.

تهران ثبت,ثبت شركت,ثبت برند,اخذ كارت بازرگاني

شركتهاي تجاري: نوعي از شركت عقدي است كه به موجب قوانين تجارت ايجاد ميگردد و يا تاسيس حقوقي كه در آن چند شخص حقيقي يا حقوقي سرمايه خود را در ميان مي گذارند تا پس از انجام عملياتي از منافع آن متمتع گردند.

تهران ثبت,ثبت شركت,ثبت برند,اخذ كارت بازرگاني

موسسه چيست؟

موسسات غير تجاري اشخاصي حقوقي هستند كه فقط در زمينه امور خدماتي مشغول هستند و برخلاف شركتها جنبه تجارتي ندارند.موسسات غير تجاري به دو قسم مي باشند. انتفاعي و غيرانتفاعي. مقصود از موسسات انتفاعي اشخاصي حقوقي ميباشند كه مقصود از تشكيل آنها جلب منافع و تقسيم سود بين اعضاء خود ميباشد و موسسات غيرانتفاعي جهت تقسيم منافع و تقسيم سود تشكيل نشده اند و مانند انجمنها و سنديكاها، اتحاديه ها، احزاب و دستجات سياسي و NGO ها مي باشد. جهت ثبت موسسات غيرانتفاعي بايد از سازمان ها يا وزارتخانه هاي مربوطه مجوزات حصال گردد.


برچسب: ثبت شركت چيست،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۱۰:۴۳ توسط:ايماني موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :